Wsparcie udzielone wykładowcom szkół wyższych w procesie uruchamiania programów dydaktycznych w zakresie innowacyjnej (technologicznej) przedsiębiorczości stanowi solidny fundament do rozwijania współpracy w innych obszarach a także wspólnej realizacji ponaduczelnianych projektów i inicjatyw. Szczególnie obiecujące możliwości dotyczą wymiany doświadczeń w wykorzystywaniu funduszy unijnych.
Problematyka innowacyjnej (technologicznej) przedsiębiorczości jest obecnie przedmiotem intensywnych badań naukowych w wiodących ośrodkach akademickich na całym świecie. Możemy wspólnie włączyć się w te badania, a uzyskane wyniki, mogłyby posłużyć do przygotowania prac w celu uzyskania stopni naukowych (doktoraty, habilitacje).
Aktualnie w wielu krajach europejskich podejmowane są liczne inicjatywy zmierzające do rozwoju programów edukacyjnych w dziedzinie innowacyjnej przedsiębiorczości w szkołach wyższych. Działania takie są podejmowane także na forum Komisji Europejskiej. W ramach SEIPA zastały już nawiązane robocze kontakty z partnerami zagranicznymi co stwarza szerokie możliwości rozwoju współpracy międzynarodowejw tej dziedzinie.